Përfaqësues të revistës Elsevier zhvilluan një tjetër takim në Universitetin Bujqësor të Tiranës për të folur mbi platformat më të reja të aplikuara në fushën e kërkimit shkencor.

Po ngarkohet Veprimtari
  • This veprimtari has passed.

Tet

5 Tetor @ 8:00 am - 5:00 pm
Përmes këtij takimi synohet që stafi akademik dhe kërkuesit e rinj të njihen me këto platforma dhe të bëjnë më të thjeshtë punën e tyre kërkimore po ashtu edhe vizibilitetin e rezultateve të punës së tyre.
Ato ritheksuan edhe njëherë rëndësinë e platformës “ScienceDirect” në menaxhimin, analizën dhe vlerësimin e të dhënave duke përdorur sloganin “Gjeni rrugën tuaj nga hipoteza në zbulim”.

ScienceDirect dhe Scopus ofrojnë në mënyrë unike lidhje të kryqëzuara dhe teknologji të përparuar, duke u mundësuar studiuesve dhe kërkueve rinj të gjejnë informacionin përkatës në fushën dhe drejtimin ku ata kanë nevojë.