Designed and built with care, filled with creative elements

Top
Image Alt

Nis Kampionati Kombëtar i Sportit Universitar, UBT merr pjesë në te treja disiplinat

Po ngarkohet Veprimtari
  • This veprimtari has passed.

10

Dhj

Nis Kampionati Kombëtar i Sportit Universitar, UBT merr pjesë në te treja disiplinat

10 Dhjetor, 2021 @ 8:00 am - 5:00 pm

Nisi në datën 7. 12. 2021 Kampionati Kombëtar i Sportit Universitar 2020-2021, pjesë e të cilit është edhe Universiteti Bujqësor i Tiranës. Ceremonia e hapjes së këtij aktiviteti u zhvillua në Pallatin e Sportit ‘’Asllan Rusi’’ dhe në të morën pjesë drejtuesit e Federatës së Sporteve Universitare dhe përfaqësues të Bashkisë Tiranë, si sponsorë kryesorë të këtij kampionatit, studente/ë etj.

Kampionati Kombëtar i Sportit Universitar do të përmbajë zhvillimin e ndeshjeve në disiplinat sportive; minifutboll për meshkuj, volejboll për femra dhe basketboll për meshkuj. Pjesë e kampionatit janë më shumë se 20 ekipe dhe qindra student/ë nga fakultete të ndryshme.

Për të tre sportet e lartpërmendura, Universiteti Bujqësor i Tiranës është në grup për t’u ndeshur me universitetin e Mjekësisë, universitetin Politeknik, universitetin e Arteve, universitetin e Tiranës dhe universitetin e Sporteve.

 Kalendari i ndeshjeve është si më poshtë vijon:

 

Java I Data 7/12/2021

Universiteti i Tiranës -Universiteti i Arteve ora 10:00

Universiteti i Sporteve – Universiteti Politeknik Tiranë 11:00

Universiteti Mjekësisë – Universiteti Bujqësor Tirane 12:00

 

Java II Data 14/12/2021

Universiteti i Tiranës -Universiteti Politeknik ora 10:00

Universiteti i Sporteve – Universiteti i Mjekësisë ora 11:00

Universiteti Bujqësor Tiranë – Universiteti i Arteve ora 12:00

 

Java III Data 21/12/2021

Universiteti i Tiranës – Universiteti Bujqësor Tiranë ora 10:00

Universiteti i Arteve – Universiteti i Sporteve ora 11:00

Universiteti Politeknik – Universiteti i Mjekësisë ora 12:00

 

Java IV Data 13/01/2022

Universiteti i Tiranës – Universiteti Mjekësisë ora 10:00

Universiteti Politeknik – Universiteti i Arteve ora 11:00

Universiteti i Sporteve – Universiteti Bujqësor Tiranë ora 12:00

 

Java V Data 20/01/2022

Universiteti i Tiranës – Universiteti i Sporteve ora 10:00

Universiteti Politeknik – Universiteti Bujqësor Tirane ora 11:00

Universiteti Mjekësisë – Universiteti i Arteve ora 12:00

 

Java V Data 27/01/2022   Finalet

Në ditën e parë të kampionatit, ekipi i UBT-së fitoi ndeshjen në tavolinë në basketboll për meshkuj.

Vitet e studimeve universitare jane ndër më të bukurat për çdo student por ato bëhen edhe më të bukura kur pasurohen me aktivitete të ndryshme artistike apo sportive. Gjatë viteve të fundit, për shkak edhe të pandemisë së COVID 19 dhe tërmetit, aktivitetet sportive u ndërprenë për më shumë se dy vite duke ndikuar negativisht si në cilësinë e jetës studentore ashtu edhe në pasimin e traditës sportive nga njëri brez në brezat pasardhës. Menjëherë pas reduktimit të masave anticovid, Besnik Veliu, në cilësinë e presidentit të Federatës së Sporteve Universitare, filloi riorganizimin e aktiviteteve të ndryshme sportive sikurse është dhe aktiviteti kombëtar i cili filloi në datën 7 dhjetor dhe do të përfundojë në datën 27.01.2022.

Sportet në të cilat do të përballen mes tyre ekipet studentore janë volejboll (F), basketball dhe minifutboll (M). Fillimisht tërheqja e studentëve për pjesëmarrje në këto aktivitete dukej e vështirë por pas një pune cilësore të Zyrave të Karrierës dhe Studentëve në çdo fakultet të UBT-së, aktualisht ka një databazë për studentët e këtij universiteti që dëshirojnë të aktivizohen në disiplina të ndryshme sportive. Vëmendja e këtyre zyrave

ka qenë të tërheqin më së shumti studentët e viteve të para dhe të dyta dhe kjo për të ndërtuar një ‘’bërthamë’’ e cila do të shërbejë edhe për vitet në vijim. Në këtë kuadër, Prof. Fatbardh Sallaku, Rektori i UBT dhe Edmond Tërthorja në cilësinë e Administratorit të UBT-së, një ditë para fillimit të aktivitetit kombëtar zhvilluan një takim me studentët pjesëmarrës ku shprehën mbështetjen e tyre morale dhe mbështetjen infrastrukturore edhe për më tej.

Vlen të theksohet se për UBT-në, e rëndësishme është pjesëmarrja e studentëve në këto aktivitete, pavarësisht rezultateve. Stafi i UBT-së në tërësi është i vetëdijshëm që studentëve u duhet kohë dhe stërvitje e përbashkët për t’u familjarizuar me njëri-tjetrin dhe për të patur rezultate pozitive, ndaj për këtë arsye u ofron suportin dhe mbështetjen maksimale. Ndërkaq Qendra e Karrierës dhe Alumni beson se organizimi në të ardhmen e afërt, i kampionateve ndërmjet fakulteteve të UBT do të ndikojë pozitivisht jo vetëm në cilësinë e skuadrave të UBT por dhe në jetën dhe shëndetin e studentëve të këtij universiteti.

 

Event Details

Date: 10 Dhjetor, 2021 @ 8:00 am - 5:00 pm
Time: 8:00 am - 5:00 pm
backlinkbacklink alwso shellseoankara escortucuz sigarafree shopcamel sigaracaptain blackdjarum blackCavallo SigaraDunhill SigaraHarvest SigaraMarvel sigaraSenator sigaraAl Capone SigaraOme SigaraMarlboro Double FusionMarlboro ShuffleMarlboro TouchMarlboro RedMarlboro TouchMarlboro Edge SlimMarlboro Touch Bluecaptain blackgörükle escortyalova escorthacklink satışhacklinksite analizseo analizhacklink alhacklink nedirbacklinkmini shellmadspot shellwso shell txtBase 64 Encodealfa shellIndoxploit shellindoxploit shellb374k shellphp Mailleradana escortadana escortsohbet numaralarıcialis fiyatcialis 20 mgcialis 5 mgcialis 100 mgcialis satışcialis jelcialis siparişcialiscialis nedirviagra fiyatviagra 100 mg fiyatviagraviagra fiyatviagra nedircialis fiyatıcialis jelcialiscialis 5 mgcialis 20 mgcialis 100mggeciktirici spreygeciktiricistag 9000liftanovagravigrandeorcafilflynta 20 mgcombo 100 mgsildegravigrandejeligrasinegralifta 5 mglifta 20 mgdegraviagra 100 mgviagra fiyatıviagra nedirviagra siparişcinsel hastalıklarcialis jelcialis 20 mg eczane fiyatıcialis 5 mg 28 tablet fiyatcialis 100 mgcialis 20 mgcialis satışkamagra jel fiyatkamagra nedirkamagrakamagra hapkamagra jelankara escortmersin escortizmir escortantalya escortadana escortBursa Escortdenizli escortdiyarbakır escorteskişehir escortgaziantep escortistanbul escortkayseri escortkocaeli escortkonya escortkütahya escortmalatya escortsakarya escortsamsun escortsivas escorttekirdağ escorttrabzon escorturfa escortvan escortbodrum escortmarmaris escortfethiye escortkuşadası escortçeşme escortdidim escortbuca escortbornova escortkarşıyaka escortkonak escortalsancak escortaliağa escortgöztepe escortgaziemir escortkarabağlar escortesenyurt escortbeşiktaş escorttuzla escortfatih escortpendik escortbeylikdüzü escortgaziosmanpaşa escortkartal escortbağcılar escortsilivri escortümraniye escortmaltepe escortbeyoğlu escortbahçelievler escortbaşakşehir escortbahçeşehir escortesenler escortüsküdar escortkadıköy escortşişli escortmecidiyeköy escortsarıyer escorttaksim escortetiler escortbebek escortataşehir escortbakırköy escortzeytinburnu escorteyüp escortavcılar escortbüyükçekmece escortkurtköy escortşirinevler escortbayrampaşa escortkasımpaşa escortescortbacklink salesFile Manager shellb374k shellk2ll33d shellBypass shellMadspot shellbedava bonus1xbet girişdert hattıdert hattısohbet hattımersin escortgaziantep escortbedava bonusgaziantep escortGoogle Sıra Bulucupubg hile alSobranie Sigaracaptain blackdjarum blackmarlboro double fusionmarlboro touch blueCavallo Sync MentollüParliament Night Bluewinston dark bluewinston slender bluekent switchkent d range bluecaptain blackmarmaris escortmarvel sigarawinston dark blue fiyatwinston slender bluemarlboro touchparliament night blue fiyatcaptain blackmarlboro double fusionolmeca tekila fiyatdjarum blackheets sigaraparliament reservemonte cristo habanacamel sigarakent switch fiyatlucky strikefree shopmarlboro touch blue fiyatmarlboro double fusionmarlboro goldharvest sigarar57 shellalfa shellcaptain blackmarvel sigarawinston dark bluemarlboro touch blueparliament night blue fiyatcavallo sigaramarlboro double fusionlm sigaraadana escortparliament night blue fiyatafyon escortaydın escortbalıkesir escortbolu escortçanakkale escortedirne escortelazığ escorterzurum escorthatay escortısparta escortmanisa escortmaraş escortmardin escortmuğla escortmuş escortrize escorttunceli escortuşak escortyozgat escorttokat escortzonguldak escortaksaray escortyalova escortağrı escortamasya escortalanya escortmanavgat escortankara escortantalya escortbursa escortdenizli escortdiyarbakır escorteskişehir escortgaziantep escortistanbul escortizmir escortkayseri escortkocaeli escortkonya escortkütahya escortmalatya escortmersin escortsakarya escortsamsun escortsivas escorttekirdağ escorttrabzon escorturfa escortvan escortmarmaris escortbodrum escortfethiye escortkuşadası escortçeşme escortdidim escortbuca escortbornova escortkarşıyaka escortkonak escortalsancak escortaliağa escortgaziemir escortkarabağlar escortesenyurt escortbeşiktaş escorttuzla escortfatih escortpendik escortbeylikdüzü escortgaziosmanpaşa escortkartal escortbağcılar escortsilivri escortümraniye escortmaltepe escortbeyoğlu escortbahçelievler escortbaşakşehir escortbahçeşehir escortesenler escortüsküdar escortkadıköy escortşişli escortmecidiyeköy escortsarıyer escorttaksim escortetiler escortbebek escortataşehir escortbakırköy escortzeytinburnu escorteyüp escortavcılar escortbüyükçekmece escortkurtköy escortşirinevler escortbayrampaşa escorthalkalı escortafyon escortaydın escortbalıkesir escortbolu escortçanakkale escortedirne escortelazığ escorterzurum escorthatay escortısparta escortmanisa escortmaraş escortmardin escortmuğla escortmuş escortrize escorttunceli escortuşak escortyozgat escorttokat escortzonguldak escortaksaray escortyalova escortağrı escortamasya escortalanya escortmanavgat escortsincan escortwso shellwso green shellredwin girişsupertotobet girişyalova escortşişli bayan escortşişli escortistanbul escortgörükle escortistanbul escortmecidiyeköy escortşişli escortkurtköy escortsosyal ablagaziantep escortlarısohbet hattısohbet hatlarısohbet numaralarıkent d range blueMelbetpendik escortcamel sigaraparliament night blue fiyatvotka fiyatlarımarlboro double fusionviagra fiyatcaptain blackçam balı faydalarıçam balı nedirtuzla escortaydınlı escortorhanlı escorttepeoren escortyalova escortbursa escortgorukle escortbursa escort bayanbursa sinirsiz escortbursa escortescort bayanaltiparmak escortnilüfer escortotele gelen escortbursa merkez escortbursa merkez escortbursa escortescort bayanaltiparmak escortbursa eve gelen escortbursa otele gelen escortbursa sınırsız escortgörükle escortescort bursatuzla escorttuzla escort bayanwhmcs killer v4bodrum escortbodrum escortbodrum escortbayrampaşa escortbeşiktaş escortçağlayan escorttaksim escortbakırköy escortistanbul escortgüngören escortkasımpaşa escortkaynarca escortesenyurt escortistanbul escortacıbadem escortadalar escortadapazarı escortalibeyköy escortaltınşehir escortanadoluhisarı escortanal escortarnavutköy escortatakent escortbahariye escortbahçeköy escortbahçelievler escortbalmumcu escortbaşakşehir escortantalya escort bayanbebek escortbebek escortataşehir escortbeyazıt escortbeykoy escortbeyoğlu escortbomonti escortbüyükdere escortcaddebostan escortçamlıca escortçapa escortcavusbaşı escortcebeci escortçengelköy escortcevizlibağ escortcihangir escortçubuklu escortdragos escortdudullu escortedirnekapı escortkurtköy escorteminönü escortescort lazımankara escortkemerburgaz escortatalar escorttopkapı escortzeytinburnu escortavcılar escorterenköy escortgebze escorthalkalı escortşişli escorteve gelen escorteyüp escortfenerbahçe escortfeneryolu escortfikirtepe escortfındıklı escortfındıkzade escortflorya escortfulya escortgalata escortgrup escortgulhane escortgulsuyu escortharbiye escortharem escortharem escorthasanpaşa escortincirli escortıspartakule escortistanbul escortistanbul escortkabataş escortdjarum blackolimpbet kzmarlboro double fusionlifta 20 mglifta 5 mgdegraorcafilviagra hapviagra siparişviagra fiyatıviagra satışviagraeczacıbaşı viagra fiyatlarıviagra siparişviagra fiyatıdjarum blackyalova escortçınarcık escortsertleştirici hap çeşitlerisertleştirici hap yorumlarıcinsel hap çeşitlerieczanede satılan cinsel güç ilaçlarısertleştirici hap isimlericinsel hap isimlericinsel gücü artıran ilaçlarpenis sertleştirici hap çeşitlericinsel güç artırıcı ilaç isimleriereksiyon hapı isimlerisertleştirici ilaç isimlerişişme bebek çeşitlericinsel güç arttırıcı hap isimlerieczanede satılan cinsel ilaç isimlerien iyi performans arttırıcı ilaç isimleripenis serleştirici haplarerkeklerde cinsel gücü artıran ilaç isimleribayan istek arttırıcı damla çeşitleribayan azdırıcı hap çeşitlericinsel güç arttırıcı hap çeşitleridjarum blacksertleştirici hap markalarıpenis sertleştirici ilaç çeşitlerisertleşmeye en iyi ilaçcinsel ilaç isimlerierkek cinsel gücü arttırıcı ilaç çeşitlericaptain blackcinsel gücü artıran ilaç fiyatlarıcinsel güç arttırıcı ilaç yorumlarıeczanede satılan cinsel gücü arttıran ilaç isimleriereksiyon sağlayıcı ilaç çeşitlericinsel güç arttırıcı ilaçcinsel gücü arttıran ilaç markalarıen iyi geciktirici hap isimlerien iyi geciktirici sprey çeşitlerimarlboro double fusioncamel sigaracinsel gücü artıran ilaç incelemeleridjarum blacksertleşmeye iyi gelen ilaç isimlerimarlboro goldeczanede satılan viagrawinston lightwinston dark bluecialis resmi satış sitesiMarlboro Touch Graycinsel güç arttırıcı macunvega 100 mg hapcaptain black bluenovagra geciktirici hapçin topu siparişolmeca tekilaeczane cialis fiyatıBackwoods Islak Purocialis satın alerkek azdırıcı damlaviagra kremi satın alviagra satış fiyatıerkek azdırıcı hap isimleriwinston dark blue fiyatiçmeler escorttepeören escortaydınlı escortorhanlı escortyalova escortfree shopsex hikayependik escortyalova escortgörükle escortçınarcık escortkartal escorttuzla escortpendik escortmaltepe escortbostancı escortataşehir escortdjarum blackabana haberagrı habertunceli haberafyon haberescortescortescortescortescortescortescortescortescorthttps://www.festivaldecraponne.com/kartal escortyapay kızlık zarışişli escortşişli escort bayankurtkoy escorttuzla escortsoundtracker.fmsoundtracker.fmsoundtracker.fmsoundtracker.fmsoundtracker.fm/bnsoundtracker.fm/en/mecidiyeköy escortEn İyi Geciktirici Hap İsimleri ve ÇeşitleriCinsel Gücü Artıran Macun İsimlerikent slim blackchivas regalyeşil perişişli bayan escortsisli bayan escortşişli bayan escortsisli bayan escortsincan eescortKolej escortDikmen escortBalgat escortÇankaya escortCebeci escortDemetevler escortKızılay escortKeçiören escortEtlik escortEtimesgut escortEryaman escortYenimahalle escortOtele gelen escortRus escortankara rus escortAnkara escortEtlik escortKeçiören escortAnkara escortAnkara escortSincan escortEryaman escortAnkara escortÇankaya escortkartal escortmersin escortbedava bonus veren bahis siteleriBalgat escortBeşevler escortÇankaya escortCebeci escortDikmen escortDemetevler escortEryaman escortEtimesgut escortEtlik escortKeçiören escortKızılay escortKolej escortMaltepe escortOtele gelen escortRus escortYenimahalle escortDikmen escortElvankent escortSincan escortşişli escortistanbul escort bayanmecidiyeköy escortbetwinnerbetwinnerMostbetçorumspor